اهواز ، خیابان کاوه ، کوچه یوسفی ، فروشگاه اهوازتل
با ما تماس بگیرید
06132231535

راهنمای یافتن کد IMEI دستگاه

کد IMEI چیست؟

کد IMEI هر گوشی، تبلت یا دستگاه سیم‌کارت‌خور یک کد 15 یا 16 رقمی است که در حقیقت شناسنامه آن محصول محسوب می‌گردد. IMEI مخفف عبارت International Mobile Equipment Identity و به معنای شناسه بین المللی تجهیزات موبایل است. کد IMEI هر محصول یکتا و مختص به آن دستگاه بوده و در مواردی مانند ثبت دستگاه در شبکه‌های مخابراتی، پیدا کردن گوشی‌های مفقودی یا سرقتی و همچنین ثبت مالکیت دستگاه‌ها برای دارندگان آنها کاربرد دارد. هر کد IMEI برای یک درگاه سیم‌کارت روی دستگاه تخصیص می‌یابد و دستگاه‌های دو سیم‌کارت دارای دو کد یا شناسه IMEI 1 و IMEI 2 هستند؛ اما توجه داشته باشید این شناسه مربوط به خود دستگاه است و به سیم‌کارت یا سیستم‌عامل گوشی و ... مربوط نمی‌شود.

 

 

روش‌های پیدا کردن کد IMEI دستگاه

 

کد درج شده روی جعبه یا بدنه دستگاه

در مورد گوشی‌های موبایل، تبلت‌ها و سایر تجهیزات و دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور کد IMEI معمولاً روی برچسب کنار جعبه محصول، روی بدنه پشتی دستگاه، روی خشاب سیم‌کارت و در مورد محصولاتی که باتری جداشونده دارند، روی برچسب زیر باتری درج شده است.

 

استفاده از کد دستوری *#06#

روش دیگر یافتن کد IMEI در گوشی‌ها و تبلت‌ها استفاده از کد دستوری *#06# است. پس از شماره‌گیری این کد دستوری شناسه IMEI برای شما به نمایش در می‌آید و می‌توانید آن را یادداشت کنید.

 

یافتن کد IMEI در تنظیمات دستگاه

در اغلب گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها کد IMEI دستگاه در قسمت تنظیمات (Setting) و بخش درباره گوشی یا About Phone (در گوشی‌های آیفون About) درج شده است. همچنین در گوشی‌های جدیدتر و در اغلب رابط‌های کاربری در قسمت جستجوی بخش تنظیمات، شما به راحتی با تایپ و جستجوی کلمه IMEI می‌توانید به کد IMEI دستگاه خود دست پیدا کنید.