اهواز ، خیابان کاوه ، کوچه یوسفی ، فروشگاه اهوازتل
با ما تماس بگیرید
06132231535

راهنمای رجیستری

فعال‌سازی

فعال‌سازی گوشی موبایل ( یا دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور) فرآیندی است که در سامانه «همتا» انجام می‌گیرد و طی آن دستگاه مذکور تحت مالکیت یک سیم‌کارت مشخص در‌ می‌آید و خریدار دستگاه موظف است پس از تحویل گرفتن گوشی، تبلت یا دستگاه مشمول طرح رجیستری با استفاده از کد فعال‌سازی که بر رو کارت گارانتی یا بسته‌بندی محصول قرار دارد، اقدام به فعال‌سازی آن دستگاه در سامانه همتا کند.

 

ضرورت انجام فعال‌سازی

در طرح رجیستری اگر خریدار پس از خرید گوشی موبایل (یا دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور) و روشن کردن و قرار دادن سیم‌کارت، با استفاده از کد فعال‌سازی دستگاه را فعال نکند، آنتن دستگاه پس از مدت کوتاهی قطع شده و مسئولیت هرگونه عواقب ناشی از این موضوع برعهده خریدار خواهد بود. در مورد دستگاه‌های دست دوم نیز چنانچه فرآیند فعال‌سازی انجام نشده باشد، کلیه حقوق قانونی از جمله حق استفاده از دستگاه برای مالک قبلی در نظر گرفته می‌شود.

 

طریقه به دست آوردن کد فعال‌سازی

 

دستگاه‌های نو وآکبند:

کد فعال‌سازی دستگاه‌های نو و آکبند بر روی کارت گارانتی یا بر روی جعبه محصول چاپ می‌شود. در غیر این صورت خریدار می‌تواند با شرکت واردکننده که اطلاعات آن بر روی جعبه محصول ( یا استعلام اصالت سامانه همتا و همچنین صفحه اطلاعات گارانتی ثبت شده در سامانه جامع گارانتی) موجود است، تماس گرفته و کد فعال‌سازی دستگاه را مطالبه نماید.

 

دستگاه‌های کارکرده و دست دوم:

در مورد دستگاه‌های کارکرده و دست دوم که انتقال مالکیت داده می‌شوند، کد فعال‌سازی دستگاه در پیامک با سرشماره HAMTA ذکر شده است.

 

دستگاه‌‌های ثبت مسافری:

در مورد دستگاه‌های ثبت مسافری، کد فعال‌سازی در پیامک تأیید درخواست و کارتابل مسافر وجود دارد. شایان ذکر است این دستگاه‌ها برای استفاده مسافر هستند و به هیچ عنوان نباید مورد استفاده تجاری قرار گیرند.

 

روش فعال‌سازی

برای فعال‌سازی هر دستگاهی اعم از نو، کارکرده دست دوم (انتقال مالکیت داده شده) و ثبت مسافری، آن دستگاه می‌بایست در سامانه همتا و با واردکردن شناسه(IMEI)، شماره سیم کارت و کد فعال‌سازی، برای سیم کارت مورد نظر فعال‌سازی شود.

 

برای ارتباط با سامانه همتا و فعال‌سازی دستگاه می‌توان از سه روش زیر استفاده کرد:

-          سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir

-          اپلیکیشن همتا

-          کد دستوری *7777#